פרס התיאטרון הישראלי

פרס מפעל חיים 2017 לרבקה מיכאלי

מנחת טלוויזיה, שחקנית, זמרת, קומיקאית, מדבבת ושדרנית רדיו ישראלית. זוכת “פרס אופיר”, “פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה” ו”פרס מסך הזהב” ויקירת העיר תל-אביב – יפו לשנת 2014 .
החל משנות ה- 60 התפרסמה במופעי בידור.
הופיעה עם הרכב “היחפניות” במועדון התיאטרון בחיפה.

בשנת 1964 הופיעה עם יוסי בנאי בתכנית הבידור ילדות קשה. שיתפו פעולה שוב במופע נישואים נוסח גירושין שעלה ב- 1973 . העלתה 2 מופעי יחיד: שעות נוספות ובת 26 בפעם השנייה.

מופע בידור בשם “אהבה משמיים” עם גדי יגיל ומופע בשם עד מאה ועשרים עם מוני מושונוב. בשנת 1974 החלה להופיע בתוכנית הטלוויזיה הסאטירית ניקוי ראש לצד דובי גל, טוביה צפיר, ספי ריבלין ובדרנים אחרים. ניקוי ראש, שזכתה לפופולריות רבה, ביססה את מעמדה כקומיקאית וכבדרנית. בהמשך הופיעה במופעי בידור לצידו של יוסי בנאי.

במהלך שנות ה 80- ותחילת ה 90- ביססה מיכאלי את מעמדה כמנחת טלוויזיה, כשהנחתה את התוכניות סיבה למסיבה וסופשבוע של הערוץ הראשון. כמו כן הגישה פינה היתולית בתוכנית ההומור זהו זה. ב 1992- זכתה לביקורות משבחות כששיחקה תפקיד דרמטי של אם לבן חולה איידס בסרטו של עמוס גוטמן, חסד מופלא, שהשתתף בפסטיבלים שונים בעולם. החל מראשית שנות התשעים השתתפה מיכאלי בהצגות התיאטרון אדם הוא אדם, לבלוב האהבה, זוג משמיים, הדוד מקייפטאון, אולפן למתחילים, מכתבי אהבה, המקרה המוזר, נתניה ואישה בעל בית בתיאטרוני הקאמרי והבימה.

בעשור הראשון של המאה ה 21- ביססה מיכאלי מצד אחד מעמדה כשחקנית דרמטית ובמקביל, כמארחת ועורכת תוכנית ראיונות. כשחקנית נטלה חלק בסרטים קדוש של עמוס גיתאי ( 1999 ), זמזום לצד אסי דיין ( 2001 ), בסרט הדרמטי חיים זה חיים לצד משה איבגי ( 2003 ) ובסרט מוכרחים להיות שמח ( 2005 ), עליו זכתה בפרס אופיר על שחקנית משנה.

בנוסף, שיחקה בסדרה סיפורים לנימי בערוץ הופ ובתפקידי אורח בסדרות הדרמה בנות בראון, שבתות וחגים והחיים זה לא הכל.ב 2011- החלה להשתתף בתוכנית בנות הזהב. כמו כן השתתפה במחזה אורזי מזוודות מאת חנוך לוין בתיאטרון הקאמרי.

ב 2015- השתתפה בהצגה הפושעים החדשים בבימויה של עדנה מזיא בתיאטרון הקאמרי וב 2016- השתתפה בהצגה בזעיר אנפין בבימויו של ארז דריגס בתיאטרון “גשר”. החל ממאי 2018 מגלמת תפקיד ראשי בהצגה היורשת בתיאטרון בית לסין. בשנתיים האחרונות השתתפה בסדרה איפה אתה חי המשודרת בערוץ הראשון ובסדרה אלישע הזוכה להצלחה גדולה בקרב ילדים ונוער. כמו כן הנחתה 4 תכניות חדשות של סיבה למסיבה.