פרס התיאטרון הישראלי

פרס מפעל חיים 2016 לגדי יגיל

נולד בשם גדי ציגלמן.
את שירותו הצבאי עשה בלהקת פיקוד צפון, בין השנים 1963-1965 .
התחיל את דרכו המקצועית בתיאטרון העממי של אברהם דשא (פשנל), בהצגה תעלולי נאסר-א-דין. בהמשך הופיע בתיאטרון הקאמרי בהצגות עוץ לי גוץ לי והאדרת עפ״י גוגול. השתתף בהצגות התיאטרון המוזיקלי של גיורא גודיק ובמחזות הזמר הלו דולי ואירמה לה דוס מיפו. בין השנים 1975 – 1985 הופיע בתוכנית יחיד חיי כלב, שהוצגה מעל 600 פעם. הופיע בשתי תוכניות יחיד נוספות: חיקיתי לך ארצי ועובר ושב.
בראשית שנות ה-80 השתתף בהצגה זוג משמים עם רבקה מיכאלי. הופיע לראשונה ביידיש ב-1970, בהצגה שירי חומש של איציק מאנגער בתיאטרון העממי וכן במגילה של מאנגער בטלוויזיה הישראלית. ב – 1985 הנחה את הפסטיגל, לצידו של אבי קושניר.
בשנים 1986 – 1987 השתתף במופע בידור עם מוטי גלעדי, שנקרא המוסד לבידוח לאומי. ב- 1990 הופיע לראשונה עם תיאטרון היידישפיל, בשירי חומש, בהפקה מיוחדת לפסטיבל ישראל. ב-1995 השתתף בהפקה המחודשת של שירי חומש.
משחק כיום בתיאטרון בית ליסין, בהצגה האורחת מאת סביון ליברכט.
בעבר שיחק בתיאטרון בית ליסין בהצגות סקאפינו ויחפים בפארק.
בתיאטרון הקאמרי: איבנוב, הרטיטי את ליבי, גטו, משפחה חמה, אח יקר, איש קטן מה עכשיו, דבר מצחיק קרה ואופרה בגרוש. בתיאטרון באר שבע: כסף קל, חלום ליל קיץ. בצוותא: דוקטור דוליטל. בתיאטרון היידישפיל: אני לא רפפורט, מנגינה שבלב, דז’יגאן ושומכר לנצח, גבירטיג. השתתף בסרטים: השכונה שלנו, כץ וקרסו, שוד הטלפונים הגדול.
השתתף בסדרות הטלוויזיה: שכנים והמובילים. בימים אלה משתתף בסדרת הטלוויזיה נבסו (רשת) יחד עם חנה לסלאו.