פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2016

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה –

הזוכה: לצאת מהארון – תיאטרון בית ליסין

  • הזוג המוזר- הגרסה הנשית – תיאטרון בית ליסין
  • חלום ליל קיץ – תיאטרון החאן
  • לצאת מהארון – תיאטרון בית ליסין

הצגת המחזה המקורי

הצגת המחזה המקורי

הזוכה: אשה בורחת מבשורה – תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי

  • אשה בורחת מבשורה – תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי
  • הוא הלך בשדות – תיאטרון בית ליסין
  • הזאבים – תיאטרון הקאמרי
  • הר לא זז – תיאטרון בית ליסין

הצגת המחזה המתורגם

הצגת המחזה המתורגם

הזוכה: הורים איומים – תיאטרון באר שבע

  • גרין מייל – תיאטרון באר שבע
  • הורים איומים – תיאטרון באר שבע
  • לבד בברלין – תיאטרון הבימה
  • מפיסטו – תיאטרון הקאמרי

שחקן ראשי במחזמר

שחקן ראשי במחזמר

הזוכה: אמיר דדון – ז’אן ולז’אן, עלובי החיים, תיאטרון הבימה

  • אמיר דדון – ז’אן ולז’אן, עלובי החיים, תיאטרון הבימה
  • ארנון הרינג – בילי, בילי אליוט, NMC יונייטד, גלים הפקות
  • גלעד שמואלי – ברנרדו, סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי
  • עמוס תמם – ניק ארנשטיין, מצחיקונת, תיאטרון הקאמרי
  • שון גרנות- זילברשטיין – בילי, בילי אליוט, NMC יונייטד, גלים הפקות

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: איתי טיראן – הנדריק הפגן, מפיסטו, תיאטרון הקאמרי

  • איתי טיראן – הנדריק הפגן, מפיסטו, תיאטרון הקאמרי
  • אמיר קריאף – פול אדג’קום, גרין מייל, תיאטרון באר שבע
  • גיל פרנק – קאיוס מרסיוס / קוריולנוס, קוריולנוס, תיאטרון הבימה
  • דב גליקמן – לוין, גלנגרי גלן רוס – מכונת הכסף, תיאטרון חיפה
  • תום חגי – מישל, הורים איומים, תיאטרון באר שבע

המחזמר

המחזמר

הזוכה: עלובי החיים – תיאטרון הבימה

  • בילי אליוט – NMC יונייטד, גלים הפקות
  • מצחיקונת – תיאטרון הקאמרי
  • סיפור הפרברים – תיאטרון הקאמרי
  • עלובי החיים – תיאטרון הבימה

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: אלי גורנשטיין – אוסקר קרוג / ברוקנר / ריינהרדט / קייזר פון מונק, מפיסטו, תיאטרון הקאמרי

  • אבי קושניר – מר טנארדייה, עלובי החיים, תיאטרון הבימה
  • אלי גורנשטיין – אוסקר קרוג / ברוקנר / ריינהרדט / קייזר פון מונק, מפיסטו, תיאטרון הקאמרי
  • אמיר קריאף – ז’ורז’, הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • ארז שפריר – תחת המלצר, חלום ליל קיץ, תיאטרון החאן
  • יגאל שדה – ז’אבר, עלובי החיים, תיאטרון הבימה

שחקנית ראשית במחזמר

שחקנית ראשית במחזמר –

הזוכה: מיה דגן – פאני ברייס, מצחיקונת, תיאטרון הקאמרי

  • דפנה דקל – גברת וילקנסון, בילי אליוט, NMC יונייטד, גלים הפקות
  • מיה דגן – פאני ברייס, מצחיקונת, תיאטרון הקאמרי

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: אפרת בן צור – אורה, אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי

  • אגם רודברג – מיקה, הוא הלך בשדות, תיאטרון בית ליסין
  • אפרת בן צור – אורה, אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי
  • חנה לסלאו – ברטה פליישר, פליישר, תיאטרון הבימה
  • שירי גולן – איבון, הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • תיקי דיין – זאבה, הזאבים, תיאטרון הקאמרי

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה

הזוכה: ג’וי ריגר – דינה דורף, עמודי החברה, תיאטרון הקאמרי

  • אלכסה לרנר – משחק / שירה / נגינה (כינור), פליישר, תיאטרון הבימה
  • ג’וי ריגר – דינה דורף, עמודי החברה, תיאטרון הקאמרי
  • דניאל גל – הרמיה, חלום ליל קיץ, תיאטרון החאן
  • משי קליינשטיין – מריה, סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי
  • רוני גולדפיין – סאם, בעלים ונשים, תיאטרון חיפה

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: שאדי מרעי – סומיקו ימאדה, הר לא זז, תיאטרון בית ליסין
בן יוסיפוביץ’ – שרדר/ חבר בתא ההתנגדות / כומר, לבד בברלין, תיאטרון הבימה

  • בן יוסיפוביץ’ – הבוהן הגדול, איש דת, כתב, אזרח, חייל רומאי, חייל וולסקי, קוריולנוס, תיאטרון הבימה
  • בן יוסיפוביץ’ – שרדר/ חבר בתא ההתנגדות / כומר, לבד בברלין, תיאטרון הבימה
  • גיא גורביץ’ – גיא, שיר ישן רחוק…, תיאטרון החאן
  • גיל כהן – בילי, אויב הציבור, תיאטרון הקאמרי
  • שאדי מרעי – סומיקו ימאדה, הר לא זז, תיאטרון בית ליסין

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: אביגיל הררי – מדלן, הורים איומים, תיאטרון באר שבע

  • אביגיל הררי – מדלן, הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • נעמי פרומוביץ’ – לאו, הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • רונה לי שמעון – אניטה, סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי
  • שולמית אדר – פראו רוזנטל, לבד בברלין, תיאטרון הבימה
  • שירי גדני – בלה, אבודים ביונקרס, תיאטרון באר שבע

תרגום

תרגום

הזוכה: אלי ביז’אווי – הורים איומים, תיאטרון באר שבע

  • אלי ביז’אווי – הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • אלי ביז’אווי – סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי
  • ארתור קוגן/ איתי טיראן – עמודי החברה, תיאטרון הקאמרי
  • דורי פרנס – מצחיקונת, תיאטרון הקאמרי
  • יוסף אל דרור – גלנגרי גלן רוס – מכונת הכסף, תיאטרון חיפה

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: חנן שניר (ע”פ ספרו של דוד גרוסמן) – אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי

  • גור קורן – השחקנית, תיאטרון בית ליסין
  • הלל מיטלפונקט – הזאבים, תיאטרון הקאמרי
  • חנן שניר (ע”פ ספרו של דוד גרוסמן) – אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי
  • מיכאל גורביץ’ – שיר ישן רחוק…, תיאטרון החאן
  • שחר פנקס – לבד בברלין, תיאטרון הבימה

במאי

במאי

הזוכה: חנן שניר – אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי

  • אילן רונן – לבד בברלין, תיאטרון הבימה
  • גדי רול – הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • חנן שניר – אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי
  • עירד רובינשטיין – הר לא זז, תיאטרון בית ליסין
  • שיר גולדברג – סיפור פשוט, תיאטרון הבימה

מלחין

מלחין

הזוכה: דניאל סלומון – סיפור פשוט, תיאטרון הבימה

  • אורי וידיסלבסקי – אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה,תיאטרון הקאמרי
  • אלדד לידור – הורים איומים, תיאטרון באר שבע
  • אמיר לקנר – הוא הלך בשדות, תיאטרון בית ליסין
  • דניאל סלומון – סיפור פשוט, תיאטרון הבימה
  • שאול בסר – בעלים ונשים, תיאטרון חיפה

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: מאור צבר – הר לא זז, תיאטרון בית ליסין

  • אולה שבצוב – סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי
  • ילנה קלריך – עלובי החיים, תיאטרון הבימה
  • מאור צבר – הר לא זז, תיאטרון בית ליסין
  • מוני מדניק – עמודי החברה, תיאטרון הקאמרי
  • רות מילר – אקווריום, תיאטרון חיפה

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: ערן עצמון – עלובי החיים, תיאטרון הבימה

  • אדם קלר – חלום ליל קיץ, תיאטרון החאן
  • איתן לוי – עפיפונים, תיאטרון באר שבע
  • סשה לישיאנסקי – בעלים ונשים, תיאטרון חיפה
  • ערן עצמון – עלובי החיים, תיאטרון הבימה
  • שני טור – סיפור פשוט, תיאטרון הבימה

תנועה

תנועה

הזוכה: אביחי חכם – סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי

  • אביחי חכם – סיפור הפרברים, תיאטרון הקאמרי
  • אלדר גרויסמן – בילי אליוט, NMC יונייטד, גלים הפקות
  • אריאל וולף – חלום ליל קיץ, תיאטרון החאן
  • טל קון – אקווריום, תיאטרון חיפה
  • מירי לזר – אשה בורחת מבשורה, תיאטרון הבימה,תיאטרון הקאמרי

עיצוב וידאו

עיצוב וידאו

הזוכה: ניב מנור – לבד בברלין, תיאטרון הבימה

  • אדם לבינסון – אבודים ביונקרס, תיאטרון באר שבע
  • אמיר טל – חלום ליל קיץ, תיאטרון החאן
  • יואב כהן – השחקנית, תיאטרון בית ליסין
  • ניב מנור – לבד בברלין, תיאטרון הבימה
  • שי בונדר – עלובי החיים, תיאטרון הבימה

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: זיו וולושין – הר לא זז, תיאטרון בית ליסין

  • אבי יונה בואנו (במבי) – עפיפונים, תיאטרון באר שבע
  • אבי יונה בואנו (במבי) – אהבת מוות, תיאטרון בית ליסין
  • זיו וולושין – גרין מייל, תיאטרון באר שבע
  • זיו וולושין – הר לא זז, תיאטרון בית ליסין
  • קרן גרנק – עלובי החיים, תיאטרון הבימה