פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2015

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה –

הזוכה: אילוף הסוררת – תיאטרון בית ליסין

  • אילוף הסוררת – תיאטרון בית ליסין
  • ארוחת פרידה – תיאטרון בית ליסין

הצגת המחזה המקורי

הצגת המחזה המקורי

הזוכה: יהוא – תיאטרון הבימה

  • יהוא – תיאטרון הבימה
  • כנרת כנרת – תיאטרון החאן
  • סליחות – תיאטרון באר שבע
  • על האש – תיאטרון הקאמרי

הצגת המחזה המתורגם

הצגת המחזה המתורגם

הזוכה: האבא – תיאטרון בית ליסין

  • אדם הוא אדם – תיאטרון החאן
  • אופרה בגרוש – תיאטרון הקאמרי
  • האבא – תיאטרון בית ליסין
  • יהודים רעים – תיאטרון הקאמרי

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: ששון גבאי – אנדרה, האבא, תיאטרון בית ליסין

  • איתי טיראן – מקי, אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • אלכס קרול – אדיפוס, אדיפוס, תיאטרון הבימה
  • גיל פרנק – יהוא, יהוא, תיאטרון הבימה
  • יוסי עיני – גאלי גיי, אדם הוא אדם, תיאטרון החאן
  • ששון גבאי – אנדרה, האבא, תיאטרון בית ליסין

הצגת התיאטרון הפרטי

הצגת התיאטרון הפרטי 

הזוכה: אדוני שר האוצר – שלמה צח אמנות ובידור’

  • אדוני שר האוצר – שלמה צח אמנות ובידור
  • המלך ואני – עודד פלדמן אמנות ותקשורת
  • שוקו וניל – התיאטרון העברי

הילדים

המחזמר

המחזמר

הזוכה: בילי שוורץ – תיאטרון חיפה

  • אוויטה – תיאטרון הבימה
  • בילי שוורץ – תיאטרון חיפה
  • שיער – תיאטרון הקאמרי

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: מיקי קם – מלכה שוורץ, בילי שוורץ, תיאטרון חיפה

  • דבורה קידר – טירסיאס, אדיפוס, תיאטרון הבימה
  • דנה מיינרט – מלודי, יהודים רעים, תיאטרון הקאמרי
  • מיקי קם – מלכה שוורץ, בילי שוורץ, תיאטרון חיפה
  • מעיין תורג’מן – פאני, סליחות, תיאטרון באר שבע
  • שרית וינו אלעד – אומנת, רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: אבי אוריה – ביג דדי, חתולה על גג פח לוהט, תיאטרון בית ליסין

  • אבי אוריה – ביג דדי, חתולה על גג פח לוהט, תיאטרון בית ליסין
  • אוהד קנולר – ביל, גיבור הלובי, תיאטרון חיפה
  • גדי יגיל – ג’ונתן ירמיהו פיצ’ם, אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • דב רייזר – זיף, יהוא, תיאטרון הבימה
  • עידו רוזנברג – ווף, שיער, תיאטרון הקאמרי

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: טלי אורן – בילי שוורץ, בילי שוורץ, תיאטרון חיפה

  • אביגיל הררי – יוליה, רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע
  • אולה שור סלקטר – דפנה פייגנבאום, יהודים רעים, תיאטרון הקאמרי
  • טלי אורן – בילי שוורץ, בילי שוורץ, תיאטרון חיפה
  • ליאת גורן – מוד, הרולד ומוד, תיאטרון באר שבע
  • לירון בן שלוש – מאושפזת, 4.48 פסיכוזה, תיאטרון חיפה

במאי

במאי

הזוכה: עירד רובינשטיין – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע

  • תיאטרון בית ליסין – אילוף הסוררת, אודי בן משה
  • תיאטרון הבימה – יהוא, אילן רונן
  • תיאטרון הקאמרי – אופרה בגרוש, גלעד קמחי
  • תיאטרון הקאמרי – על האש, דרור קרן
  • תיאטרון באר שבע – רומיאו ויוליה, עירד רובינשטיין

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה

הזוכה: ענבר דנון – סילבי גאזל,ננסי מרש, סנשיין דור, הרולד ומוד, תיאטרון באר שבע

  • אגם רודברג – ביאנקה , אילוף הסוררת, תיאטרון בית ליסין
  • בת-אל פאפורה – קלפטלינה, אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • ירדן גוז – לאורה, האבא, תיאטרון בית ליסין
  • ענבר דנון – סילבי גאזל,ננסי מרש, סנשיין דור, הרולד ומוד, תיאטרון באר שבע
  • שלי בן יוסף – אלונה, על האש, תיאטרון הקאמרי

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: אבישי מרידור – מורדי, על האש, תיאטרון הקאמרי

  • אבישי מרידור – מורדי, על האש, תיאטרון הקאמרי
  • אדם שפר – ראג’ה, על האש, תיאטרון הקאמרי
  • אסף מרון – גלעד, על האש, תיאטרון הקאמרי
  • יקיר שוקרון – קורטיס, אילוף הסוררת, תיאטרון בית ליסין
  • עמית אפשטיין – פאריס, רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: אדם קלר – כנרת כנרת, תיאטרון החאן

  • אדם קלר – כנרת כנרת, תיאטרון החאן
  • במבי פרידמן – אוויטה, תיאטרון הבימה
  • כנרת קיש – האבא, תיאטרון בית ליסין
  • עמית דרורי – 4.48 פסיכוזה, תיאטרון חיפה
  • ערן עצמון – אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי

תרגום

תרגום

הזוכה: אלי ביז’אווי – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע

  • אלי ביז’אווי – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע
  • דורי פרנס – אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • דורי פרנס – אילוף הסוררת, תיאטרון בית ליסין
  • דורי פרנס – ארוחת פרידה, תיאטרון בית ליסין
  • יצחק לאור – אדם הוא אדם, תיאטרון החאן
  • שמעון בוזגלו – אדיפוס, תיאטרון הבימה

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: דרור קרן – על האש, תיאטרון הקאמרי

  • אוהד חיטמן, שירילי דשא – בילי שוורץ, תיאטרון חיפה
  • דפנה אנגל מחרז – אלה גרוסמן, תיאטרון בית ליסין
  • דרור קרן – על האש, תיאטרון הקאמרי
  • עינת יקיר – המחיצה, תיאטרון החאן

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: פליס רוס – 4.48 פסיכוזה, תיאטרון חיפה

  • אבי יונה בואנו במבי – אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • זיו וולושין – הרולד ומוד, תיאטרון באר שבע
  • זיו וולושין – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע
  • מאיר אלון – נעצר בחצות, תיאטרון הבימה
  • פליס רוס – 4.48 פסיכוזה, תיאטרון חיפה

מלחין

מלחין

הזוכה: אוהד חיטמן – בילי שוורץ, תיאטרון חיפה

  • אוהד חיטמן – בילי שוורץ, תיאטרון חיפה
  • אורי וידיסלבסקי – יהוא, תיאטרון הבימה
  • אמיר לקנר – אלה גרוסמן, תיאטרון בית ליסין
  • יוסף ברדנשווילי – נעצר בחצות, תיאטרון הבימה
  • שוש רייזמן – אדם הוא אדם, תיאטרון החאן

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: מאור צבר – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע

  • אולה שבצוב – אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • דליה פן הלר – אדם הוא אדם, תיאטרון החאן
  • ילנה קלריך – אוויטה, תיאטרון הבימה
  • מאור צבר – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע
  • עפרה קונפינו – כנרת כנרת, תיאטרון החאן

תנועה

תנועה

הזוכה: אביחי חכם – אוויטה, תיאטרון הבימה

  • אביחי חכם – אוויטה, תיאטרון הבימה
  • אביחי חכם – שיער, תיאטרון הקאמרי
  • נדב צלנר / גלעד קמחי – אופרה בגרוש, תיאטרון הקאמרי
  • עומר זמרי – בילי שוורץ, תיאטרון חיפה
  • עמית זמיר – רומיאו ויוליה, תיאטרון באר שבע

עיצוב וידאו

עיצוב וידאו

הזוכה: יואב כהן ואדם לבינסון – הרולד ומוד, תיאטרון באר שבע

  • יואב כהן – אלה גרוסמן, תיאטרון בית ליסין
  • יואב כהן ואדם לבינסון – הרולד ומוד, תיאטרון באר שבע
  • יואב כהן ואדם לבינסון – שיער, תיאטרון הקאמרי
  • נמרוד צין – כבוד אבוד, תיאטרון הקאמרי
  • קטיה שפלביה – סליחות, תיאטרון באר שבע