פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2013

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: ח’ליפה נאטור – האזה, רוח ים, תיאטרון חיפה

  • אוהד שחר – אוטו שטיין, רומן משפחתי, תיאטרון הקאמרי
  • אלברט אילוז – פנחסי, דפוקים, תיאטרון חיפה
  • אמיר קריאף – דוֹם קְלוֹד פְרוֹלוֹ / קְלוֹפָּאן טְרוּיֶפוּ / לוּאִי האחד-עשר, הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • אריה צ’רנר – פטרוביץ’ החייט/ פקיד בלשכה / קצין משטרה / גנב/ פקיד חדש בתוך מיטה, האדרת, תיאטרון החאן
  • גדי יגיל – מר ברגמן,חייט / יאכמן / לקוחה מבוגרת , איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • דב רייזר – קולונל פיקרינג, גבירתי הנאווה, תיאטרון הבימה
  • זיו זוהר מאיר – גבר מבוגר /קוֹפֶּנוֹל / גִיוֹם/פָלוּרְדֶל /אָלוּאָה/זָ’ק שַׁרְמוּלוֹ, הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • ח’ליפה נאטור – האזה, רוח ים, תיאטרון חיפה
  • יהויכין פרידלנדר – במחזה “הצעת נישואים” סטפן סטפונביץ’ צ’ובוקוב / איבן ואסילייביץ לומוב. במחזה “הדב” לוקה , 2 קצרים וחתול, תיאטרון החאן
  • יוסי גרבר – ד”ר סזאם / גברת שארנהפר / מר להמן / אשה מבוגרת , איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • יורם טולדנו – קדוש, אשה בעל בית, תיאטרון בית ליסין
  • ישי גולן – פטר, אז בפראג, תיאטרון בית ליסין
  • נתן הכט – עו”ד לזרוביץ, מדריך למטייל בורשה, תיאטרון היידישפיל
  • רוברטו פולק – נחום לייב, אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • שמיל בן ארי – שלמון, מירה’לה אפרת, תיאטרון הבימה

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: מירב שירום – בילי דון, רק אתמול נולדה, תיאטרון באר שבע

  • גילה אלמגור – מירה’לה אפרת, מירה’לה אפרת, תיאטרון הבימה
  • הדס מורנו – לָה אֶסְמֶרַלְדָה, הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • חנה לסלאו – , לסלאו לא נחה, תיאטרון קומדיה
  • יעל טוקר – במחזה “הצעת נישואים” נטליה סטפנובנה, 2 קצרים וחתול, תיאטרון החאן
  • לאורה ריבלין – תלמה, לילה טוב, אמא, תיאטרון חיפה
  • ליא קניג – מרגה ויסברג, מדריך למטייל בורשה, תיאטרון יידישפיל
  • לילאן ברטו – אחת מהאנסמבל, ליזיסטרטה, תיאטרון הבימה
  • מירב שירום – בילי דון, רק אתמול נולדה, תיאטרון באר שבע
  • מרים זהר – גב’ פלדמן, מדליה להארי, תיאטרון בית ליסין
  • קרן צור – אסתר, אז בפראג, תיאטרון בית ליסין
  • תיקי דיין – קוראז’, אמא קוראז’ וילדיה, תיאטרון הקאמרי

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: גיל פרנק – מקבת, מקבת, תיאטרון הקאמרי

  • אבי קושניר – שוויק, החייל האמיץ שווייק , תיאטרון הבימה
  • אלון אופיר – קְוָּאזִימוֹדוֹ / פְּיֶיר גְרַנְגוּאָר, הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • גיל פרנק – מקבת, מקבת, תיאטרון הקאמרי
  • דב רייזר – ברוך ברג / השופט, אדם לא מת סתם , תיאטרון הבימה
  • דודו בן זאב – במחזה “הדב” גרגורי סטפנוביץ סמירנוב, 2 קצרים וחתול, תיאטרון החאן
  • יואב היימן – אקאקי אקאקייביץ בשמאצ’קין, האדרת, תיאטרון החאן
  • יעקב בודו – שומאכר, דז’יגאן ושומאכר קנאקן שוין ווידער, תיאטרון יידישפיל
  • ליאור אשכנזי – מישל, האמת, תיאטרון בית ליסין
  • משה איבגי – אמסלם, דפוקים, תיאטרון חיפה
  • עלי סולימאן – הסופר, רוח ים, תיאטרון חיפה
  • רן דנקר – דהון, השבועה, תיאטרון הבימה
  • ששון גבאי – פרנסואה פיניון, אוצר יקר, תיאטרון בית ליסין
  • תום אבני – יוג’ין ג’רום, טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה –

הזוכה: רמה מסינגר – פלורנס פוסטר ג’נקינס, סוביניר, תיאטרון באר שבע

  • אביטל פסטרנק – נורה, נורה, תיאטרון באר שבע
  • לאורה ריבלין – לביבה פופוך, מלאכת החיים, תיאטרון בית ליסין
  • רמה מסינגר – פלורנס פוסטר ג’נקינס, סוביניר, תיאטרון באר שבע
  • שירי גולן – קלייטמנסטרה, איפיגניה, תיאטרון באר שבע

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: תום חגי – נדב, חבלי משיח, תיאטרון באר-שבע

  • אדי אלתרמן – אשת פטרוביץ’ / פקיד חדש בלשכה / פקיד משטרה / פקיד בלשכת האיש החשוב, האדרת, תיאטרון החאן
  • אור בן מלך – רועי, אשה בעל בית, תיאטרון בית ליסין
  • אלכס קרול – יאשק לייב, אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • תום חגי – נדב, חבלי משיח, תיאטרון באר-שבע
  • תום חגי – ארנולד אפשטיין, טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע

שחקנית משנה

שחקנית משנה

הזוכה: נינה קוטלר – ג’סי, לילה טוב, אמא, תיאטרון חיפה

  • אדוה עדני – רואנה, טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע
  • אורה מאירסון – גב’ הדג’ס, רק אתמול נולדה, תיאטרון באר שבע
  • אורלי זילברשץ – איווט, אמא קוראז’ וילדיה, תיאטרון הקאמרי
  • אירמה סטפנוב – ורה , מדריך למטייל בורשה, תיאטרון יידישפיל
  • דינה סנדרסון – תרצה הצעירה, החברות הכי טובות, תיאטרון בית ליסין
  • יעל טוקר – גב’ פוגצ’ובה / אימו של אקאקי אקאקייביץ בשמאצ’קין /פקיד בלשכה /שרת/ אורחת במסיבה , האדרת, תיאטרון החאן
  • יעל לבנטל – תרצה, החברות הכי טובות, תיאטרון בית ליסין
  • לאה גלפנשטיין – שפרה /הילד המת, אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • ליא קניג – קיי, הסבתא, הצגת אנסמבל, משהו טוב, תיאטרון הבימה
  • נינה קוטלר – ג’סי, לילה טוב, אמא, תיאטרון חיפה
  • סלווה נקארה – האם, רוח ים, תיאטרון חיפה
  • סנדרה שדה – מחלה, מירה’לה אפרת, תיאטרון הבימה
  • עירית קפלן – גברת מורשל /מארי קליינהולץ / גברת א’ / בעלת הבית / גברת נוטנאגל, איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • ענת עצמון – בינה, מדריך למטייל בורשה, תיאטרון יידישפיל
  • פלורנס בלוך – מארי, אוצר יקר, תיאטרון בית ליסין
  • תמר אלקן – סאמיה , הקומדיה של קאלאנדרו, תיאטרון החאן

מתרגם

מתרגם

הזוכה: דורי פרנס – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי

  • אבישי פיש – מירה’לה אפרת, תיאטרון הבימה
  • אלי ביז’אווי – אוצר יקר, תיאטרון בית ליסין
  • אלי ביז’אווי – טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע
  • דורי פרנס – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • דורי פרנס – האמת, תיאטרון בית ליסין
  • עמרי סמית – הקומדיה של קאלאנדרו, תיאטרון החאן
  • רבקה משולח – משהו טוב, תיאטרון הבימה
  • רועי חן – 2 קצרים וחתול, תיאטרון החאן

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: שחר פנקס – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה

  • אופירה הניג וח’ליפה נאטור – רוח ים, תיאטרון חיפה
  • דורי פרנס ואיתי טיראן – איש קטן מה עכשיו, תיאטרון הקאמרי
  • הלל מיטלפונקט – אז בפראג, תיאטרון בית ליסין
  • יוסף אל דרור – החייל האמיץ שווייק, תיאטרון הבימה
  • עידו ריקלין – הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • שחר פנקס – האדרת, תיאטרון החאן
  • שחר פנקס – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • שי פיטובסקי – השבועה, תיאטרון הבימה

במאי

במאי

הזוכה: גלעד קמחי – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי

  • אופירה הניג – רוח ים, תיאטרון חיפה
  • איציק ויינגרטן – לילה טוב, אמא, תיאטרון חיפה
  • איתי טיראן – איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • גלעד קמחי – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • גלעד קמחי – החברות הכי טובות, תיאטרון בית ליסין
  • יוני אילת – מונולוגים מהקישקע, תיאטרון יידישפיל
  • מיטקו בוזקוב – טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע
  • משה נאור – החייל האמיץ שווייק, תיאטרון הבימה
  • משה קפטן – האמת, תיאטרון בית ליסין
  • עודד קוטלר – פרוסט / ניקסון, תיאטרון הקאמרי
  • עידו ריקלין – הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • שי פיטובסקי – השבועה, תיאטרון הבימה
  • שיר גולדברג – האדרת, תיאטרון החאן
  • שיר גולדברג – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • שירילי דשא – לסלאו לא נחה, תיאטרון קומדיה

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: קרן גרנק – מקבת, תיאטרון הקאמרי

  • אבי יונה בואנו (במבי) – איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • אבי יונה בואנו (במבי) – רוח ים, תיאטרון חיפה
  • אורי מורג – החברות הכי טובות, תיאטרון בית ליסין
  • אורי מורג – טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע
  • זיו וולושין – השבועה, תיאטרון הבימה
  • מאיר אלון – לסלאו לא נחה, תיאטרון קומדיה
  • עדי שימרוני – הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • קרן גרנק – מקבת, תיאטרון הקאמרי
  • קרן גרנק – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • קרן גרנק – גבירתי הנאווה, תיאטרון הבימה
  • רוני כהן – האדרת, תיאטרון החאן
  • רוני כהן – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: מאור צבר – הקומדיה של קאלאנדרו, תיאטרון החאן

  • אולה שבצוב – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • אורנה סמורגונסקי – שגעון באופרה, תיאטרון חיפה
  • דני בר שי – לסלאו לא נחה, תיאטרון קומדיה
  • מאור צבר – הקומדיה של קאלאנדרו, תיאטרון החאן
  • מוני מדניק – החברות הכי טובות, תיאטרון בית ליסין
  • נטשה טוכמן-פוליאק – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • נטשה טוכמן-פוליאק – השבועה, תיאטרון הבימה
  • סבטלנה ברגר – הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • עפרה קונפינו – ליזיסטרטה, תיאטרון הבימה
  • פולינה אדמוב – איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • פולינה אדמוב – האדרת, תיאטרון החאן

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה

הזוכה: שני טור – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה

  • אבי שכוי – שירת חב”ד, תיאטרון יידישפיל
  • אנה זיו – אוצר יקר, תיאטרון בית ליסין
  • אנה זיו – האמת, תיאטרון בית ליסין
  • אשרף חנא – רוח ים, תיאטרון חיפה
  • דנה צרפתי – הם יורים גם בסוסים, תיאטרון הקאמרי
  • זאב לוי – מונולוגים מהקישקע, תיאטרון יידישפיל
  • לילי בן נחשון – ליזיסטרטה, תיאטרון הבימה
  • מאיה פלג – לסלאו לא נחה, תיאטרון קומדיה
  • נטע הקר – חבלי משיח, תיאטרון באר-שבע
  • ניב מנור – השבועה, תיאטרון הבימה
  • סשה ליסיאנסקי – טירונות בלוז, תיאטרון באר-שבע
  • ערן עצמון – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • פולינה אדמוב – איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • שני טור – האדרת, תיאטרון החאן
  • שני טור – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה

תנועה

תנועה –

הזוכה: אביחי חכם – גבירתי הנאווה, תיאטרון הבימה

  • אביחי חכם – גבירתי הנאווה, תיאטרון הבימה
  • אביחי חכם ואורון דהן – הם יורים גם בסוסים, תיאטרון הקאמרי
  • גלעד קמחי – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • שרון גל-אמיר – השבועה, תיאטרון הבימה
  • שרון גל-אמיר – האדרת, תיאטרון החאן

מלחין

מלחין

הזוכה: דניאל סלומון – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה

  • אלברטו שוורץ – השבועה, תיאטרון הבימה
  • אמיר לקנר – סיראנו דה ברז’ראק, תיאטרון הקאמרי
  • אפי שושני – לסלאו לא נחה, תיאטרון קומדיה
  • דורי פרנס – איש קטן – מה עכשיו?, תיאטרון הקאמרי
  • דורי פרנס – הגיבן מנוטרדאם, תיאטרון באר שבע
  • דניאל סלומון – האדרת, תיאטרון החאן
  • דניאל סלומון – אדם לא מת סתם, תיאטרון הבימה
  • הילית רוזנטל – לילה טוב, אמא, תיאטרון חיפה
  • יבגני לויטאס – 2 קצרים וחתול, תיאטרון החאן
  • יוסי בן נון – רומן משפחתי, תיאטרון הקאמרי
  • יוסי בן נון – אז בפראג, תיאטרון בית ליסין
  • מישה בלכרוביץ – דז’יגאן ושומאכר קנאקן שוין ווידער, תיאטרון היידישפיל
  • קרן פלס – ליזיסטרטה, תיאטרון הבימה