פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2012

הצגת המחזה המתורגם

הצגת המחזה המתורגם

הזוכה: ריצ’רד השלישי – תיאטרון הקאמרי

  • גזע – תיאטרון חיפה
  • נורה – תיאטרון באר שבע
  • ריצ’רד השלישי – תיאטרון הקאמרי
  • ריצ’רד השני – תיאטרון הקאמרי

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה –

הזוכה: החולה המדומה – תיאטרון החאן

  • בית ספר לנשים – תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי
  • החולה המדומה – תיאטרון החאן
  • משחק של אהבה ומזל – תיאטרון החאן
  • סוביניר – תיאטרון באר שבע

הצגת המחזה המקורי

הצגת המחזה המקורי

הזוכה: הילכו השניים יחדיו – אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי

  • אנשים קשים – תיאטרון חיפה
  • בין שני עולמות – תיאטרון הקאמרי
  • הילכו השניים יחדיו – אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי
  • מלאכת החיים – תיאטרון בית ליסין
  • משאלה אחת ימינה – תיאטרון בית ליסין

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: רמה מסינגר – פלורנס פוסטר ג’נקינס, סוביניר, תיאטרון באר שבע

  • אביטל פסטרנק – נורה, נורה, תיאטרון באר שבע
  • לאורה ריבלין – לביבה פופוך, מלאכת החיים, תיאטרון בית ליסין
  • רמה מסינגר – פלורנס פוסטר ג’נקינס, סוביניר, תיאטרון באר שבע
  • שירי גולן – קלייטמנסטרה, איפיגניה, תיאטרון באר שבע

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: איתי טיראן – ריצ’רד השלישי, ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי

  • איתי טיראן – ריצ’רד השלישי, ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי
  • ארז שפריר – ארגאן, החולה המדומה, תיאטרון החאן
  • עמוס תמם – קזבלן, קזבלן, תיאטרון הקאמרי
  • רמי ברוך – ארנולף, בית הספר לנשים, תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי
  • רמי ברוך – דוד בן גוריון, הילכו שניים יחדיו, אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי

מחזמר

מחזמר

הזוכה: קזבלן – תיאטרון הקאמרי

  • איש חסיד היה – תיאטרון חיפה ותיאטרון הבימה
  • הרשלה מאוסטרופולי – תיאטרון יידשפיל
  • פרח השכונות – תיאטרון באר שבע
  • קזבלן – תיאטרון הקאמרי

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: חייקה מלכה – צ’רצ’יל, משאלה אחת ימינה, תיאטרון בית ליסין

  • אור בן מלך – עידו, סוסים על כביש גהה, תיאטרון בית ליסין
  • חייקה מלכה – צ’רצ’יל, משאלה אחת ימינה, תיאטרון בית ליסין
  • יובל סגל – בניומין, סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • עמי אנידג’ר – סמי קינן (ועקנין), פרח השכונות, תיאטרון באר שבע

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: מיי פינגולד – רוזה , קזבלן, תיאטרון הקאמרי

  • אורלי זילברשץ – דבוסי-מלכה, סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • אסתר ראדה – סוזן, גזע, תיאטרון חיפה
  • מיי פינגולד – רוזה , קזבלן, תיאטרון הקאמרי
  • מיכל וינברג – ראש המקהלה, איפיגניה, תיאטרון באר שבע

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: אלי גורנשטיין – סר ג’יימס טירל, ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי

  • איציק כהן – מושיקו באביוף, קזבלן, תיאטרון הקאמרי
  • אלי גורנשטיין – סר ג’יימס טירל, ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי
  • חליפה נאט’ור – אליעזר, אנשים קשים, תיאטרון חיפה
  • נורמן עיסא – הנרי בראון, גזע, תיאטרון חיפה

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: א.ב יהושע – הילכו שניים יחדיו, אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי
שרה פון שוורצה – בין שני העולמות, תיאטרון הקאמרי

  • א.ב יהושע – הילכו שניים יחדיו, אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי
  • אורן יעקבי – קיר זכוכית, תיאטרון בית ליסין
  • דפנה אנגל – משאלה אחת ימינה, תיאטרון בית ליסין
  • עדנה מזי”א – סטמפניו (ע”פ שלום עליכם), תיאטרון הקאמרי
  • שרה פון שוורצה – בין שני העולמות, תיאטרון הקאמרי

במאי

במאי

הזוכה: ארתור קוגן – ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי

  • אודי בן משה – החולה המדומה, תיאטרון החאן
  • ארתור קוגן – ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי
  • משה נאור – גזע, תיאטרון חיפה
  • צדי צרפתי – קזבלן, תיאטרון הקאמרי

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה

הזוכה: גאיה שליטא-כץ – לואיזון, החולה המדומה, תיאטרון החאן

  • גאיה שליטא-כץ – לואיזון, החולה המדומה, תיאטרון החאן
  • יעל טל – אינס, בית ספר לנשים, תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי
  • רונה לי שמעון – רוחלה, סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • תמר שם אור – רחל, קזבלן, תיאטרון הקאמרי

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: פולינה אדמוב – משחק של אהבה ומזל, תיאטרון החאן

  • אורנה סמורגונסקי – סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • אורנה סמורגונסקי – ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי
  • דליה פן-הלר – החולה המדומה, תיאטרון החאן
  • נטע הקר – סוביניר, תיאטרון באר שבע
  • פולינה אדמוב – משחק של אהבה ומזל, תיאטרון החאן

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: רוני תורן – קזבלן, תיאטרון הקאמרי

  • דינה קונסון – איפיגניה, תיאטרון באר שבע
  • סבטלנה ברגר – החולה המדומה, תיאטרון החאן
  • ערן עצמון – ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי
  • רוני תורן – קזבלן, תיאטרון הקאמרי

תרגום

תרגום

הזוכה: מאיר ויזלטיר – ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי

  • אהרון שבתאי – איפיגניה, תיאטרון באר שבע
  • אלי ביז’אוי – בית הספר לנשים, תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי
  • יוסף אל דרור – גזע, תיאטרון חיפה
  • מאיר ויזלטיר – ריצ’רד השלישי, תיאטרון הקאמרי

תנועה

תנועה

הזוכה: יחזקאל לזרוב – סטמפניו, תיאטרון הקאמרי

  • יחזקאל לזרוב – סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • יעל תורג’מן – איש חסיד היה, תיאטרון חיפה ותיאטרון הבימה
  • עוז מורג – פרח השכונות, תיאטרון באר שבע
  • עוז מורג – קזבלן, תיאטרון הקאמרי

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: פליס רוס – איפיגניה, תיאטרון באר שבע

  • אבי יונה בואנו במבי – סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • עמיר ברנר – קזבלן, תיאטרון הקאמרי
  • פליס רוס – איפיגניה, תיאטרון באר שבע
  • תמר אור – נורה, תיאטרון באר שבע

מלחין

מלחין

הזוכה: יוני רכטר – חוקר פרטי, תיאטרון החאן

  • אלדד לידור – איפיגניה, תיאטרון באר שבע
  • אסף תלמודי – סטמפניו, תיאטרון הקאמרי
  • יוסף ברדנשווילי – בית הספר לנשים, תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי
  • עדי כהן – החולה המדומה, תיאטרון החאן
  • קובי אוז – פרח השכונות, תיאטרון באר שבע