פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2009

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה

הזוכה: תעלולי סקפן – תיאטרון החאן

  • אפריל הקסום – תיאטרון באר-שבע
  • חלום של לילה בלב קיץ – תיאטרון בית-לסין
  • משפחה חמה – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • תעלולי סקפן – תיאטרון החאן

העלאה מחודשת

העלאה מחודשת

הזוכה: הנסיכה האמריקאית – תיאטרון החאן

  • הנסיכה האמריקאית – תיאטרון החאן
  • מי מפחד מוירג’יניה וולף – התיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • מראה מעל הגשר – תיאטרון בית-לסין
  • פיאף – תיאטרון באר-שבע

מחזה מקורי ישראלי

מחזה מקורי ישראלי

הזוכה: הבנאליות של האהבה – תיאטרון בית-לסין

  • ג’וני הלך – התיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • הבדלה – התיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • הבנאליות של האהבה – תיאטרון בית-לסין
  • ע’ 17 – התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

המחזמר

המחזמר

הזוכה: ינטל – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב ותיאטרון חיפה

  • ינטל – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב ותיאטרון חיפה
  • עופרה – תיאטרון הצפון ומרים עציוני

הצגת הבידור

הצגת הבידור

הזוכה: חנוך רוזן “מדבר בעד עצמו” – טמיר הפקות

  • הקומקום והמטאטא – התיאטרון הלאומי הבימה
  • חנוך רוזן “מדבר בעד עצמו” – טמיר הפקות
  • תמונות יפואיות – תיאטרון בית-לסין

מחזה מתורגם/מעובד

מחזה מתורגם/מעובד  –

הזוכה: הרוזן ממונטה כריסטו – תיאטרון באר-שבע

  • החוטם – התיאטרון הלאומי הבימה
  • הקסם הגדול – תיאטרון החאן
  • הרוזן ממונטה כריסטו – תיאטרון באר-שבע
  • ימי שלישי עם מורי – תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי של תל-אביב

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: אלון אופיר – ג’רר דה ווילפור, הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע

  • אלון אופיר – ג’רר דה ווילפור, הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע
  • אנסמבל ההצגה – כל התפקידים, הקומקום והמטאטא, התיאטרון הלאומי הבימה
  • אריה צ’רנר – ארגנט , תעלולי סקפן, תיאטרון החאן
  • דביר בנדק – ג’ואי, המקום ממני באתי, תיאטרון חיפה

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: יונית טובי – פיאף, פיאף, תיאטרון באר-שבע

  • אולה שור – סלקטר – ינטל, ינטל, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב ותיאטרון חיפה
  • יונית טובי – פיאף, פיאף, תיאטרון באר-שבע
  • ליאורה ריבלין – חנה ארנדט, הבנאליות של האהבה, תיאטרון בית ליסין
  • ענת וקסמן – מרתה, מי מפחד מוירג’יניה וולף, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: אריה צ’רנר – המלך בוניפאציוס, הנסיכה האמריקאית, תיאטרון החאן

  • אריה צ’רנר – המלך בוניפאציוס, הנסיכה האמריקאית, תיאטרון החאן
  • ויטלי פרידלנד – סקפן, תעלולי סקפן, תיאטרון החאן
  • יוסי גרבר – מורי שוורץ, ימי שלישי עם מורי, תיאטרון חיפה והתיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • ששון גבאי – וניה, הדוד וניה, תיאטרון בית לסין

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: אולה שבצוב – חלום של לילה בלב קיץ, תיאטרון בית-לסין

  • אולה שבצוב – חלום של לילה בלב קיץ, תיאטרון בית-לסין
  • אורן דר – הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע
  • דנה צרפתי – תעלולי סקפן, תיאטרון החאן
  • כנרת טופז – החוטם, התיאטרון הלאומי הבימה

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: נטע הקר – הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע

  • לילי בן-נחשון – השחף, התיאטרון הלאומי הבימה
  • נטע הקר – הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע
  • ניצן רפאלי – חנוך רוזן “מדבר בעד עצמו”, טמיר הפקות
  • רוני תורן – ינטל, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב ותיאטרון חיפה

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: נטע גרטי – האני, מי מפחד מוירג’יניה וולף, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

  • לוסי דובינצ’יק – שרה ריגן, הרפר ריגן, תיאטרון גשר
  • מיה דגן – סוניה, הדוד וניה, תיאטרון בית לסין
  • מיכל שטמלר – חנה ארנדט הצעירה, הבנאליות של האהבה, תיאטרון בית לסין
  • נטע גרטי – האני, מי מפחד מוירג’יניה וולף, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: רוני כהן – הנסיכה האמריקאית, תיאטרון החאן

  • אבי יונה בואנו (במבי) – חנוך רוזן “מדבר בעד עצמו”, טמיר הפקות
  • עדי שמרוני – הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע
  • פליס רוס – ינטל, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב ותיאטרון חיפה
  • רוני כהן – הנסיכה האמריקאית, תיאטרון החאן

תנועה

תנועה –

הזוכה: שרון גל – החוטם, התיאטרון הלאומי הבימה

  • אלדר גרוייסמן – הקומקום והמטאטא, התיאטרון הלאומי הבימה
  • גלעד קמחי – חלום של לילה בלב קיץ, תיאטרון בית-לסין
  • יחזקאל לזרוב – ינטל, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב ותיאטרון חיפה
  • שרון גל – החוטם, התיאטרון הלאומי הבימה

מלחין

מלחין

הזוכה: יוסף ברדנשווילי – הקסם הגדול, תיאטרון החאן

  • דורי פרנס – הרוזן ממונטה כריסטו, תיאטרון באר-שבע
  • יוסי בן-נון – ינטל, התיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • – , תיאטרון חיפה
  • יוסף ברדנשווילי – הקסם הגדול, תיאטרון החאן
  • קרן פלס – תעלולי סקאפן, תיאטרון החאן