פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2008

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה –

הזוכה: שמו הולך לפניו – תיאטרון חיפה והתיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • אלוהי הקטל – תיאטרון בית לסין
  • הזוג המוזר – תיאטרון הבימה
  • הלילה ה-12 – תיאטרון גשר
  • שמו הולך לפניו – תיאטרון חיפה והתיאטרון הקאמרי של תל אביב

העלאה מחודשת

העלאה מחודשת

הזוכה: אמדאוס – התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • אמדאוס – התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • אקווס – תיאטרון בית לסין
  • בידרמן והמציתים – תיאטרון החאן
  • ירמה – אנסמבל הרצליה

הצגת השנה

הצגת השנה

הזוכה: אנדה – תיאטרון בית לסין

  • אנדה – תיאטרון בית לסין
  • החגיגה – התיאטרון הקאמרי של תל אביב ותיאטרון הבימה
  • הנפש הטובה מסצ’ואן – התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • שונאים. סיפור אהבה – תיאטרון גשר

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: נתן דטנר – טוביה, כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • איתי טיראן – כריסטיאן, החגיגה, התיאטרון הקאמרי של תל אביב ותיאטרון הבימה
  • דורון תבורי – ד”ר דייסרט, אקווס, תיאטרון בית לסין
  • יצחק חזקיה – אנטוניו סליירי, אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • נתן דטנר – טוביה, כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

מחזמר

מחזמר 

הזוכה: כנר על הגג – התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • אוליבר – קרן אור הפקות.
  • – בימות
  • הקוסם מלובלין – תיאטרון היידישפיל
  • כנר על הגג – התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • מייק – תיאטרון בית לסין

הילדים

הצגת הבידור

הצגת הבידור

הזוכה: שירת העצבים – צוותא

  • ברודווי פינת פרישמן – תיאטרון בית לסין
  • יהורם גאון – בכל הכבוד – צח-כרמלי הפקות
  • מיקי קם-רגל פה רגל שם – ציפי מייזלר הפקות
  • שירת העצבים – צוותא

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: מיקי פלג רוטשטיין – וויויאן, משוגעת, תיאטרון הבימה

  • אסנת פישמן – טומי, משוגעת, תיאטרון הבימה
  • חני פירסטנברג – קונסטנצה וובר, אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • ליליאן ברטו – ברברה פורדהם, אוגוסט: מחוז אוסייג’, תיאטרון הבימה
  • מיקי פלג רוטשטיין – וויויאן, משוגעת, תיאטרון הבימה

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: איתי טיראן – וולפגנג אמדאוס מוצארט, אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • איתי טיראן – וולפגנג אמדאוס מוצארט, אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • אלכס סנדרוביץ – מלווליו , הלילה ה-12, תיאטרון גשר
  • דרור קרן – ואנג, הנפש הטובה מסצ’ואן, תיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • עודד תאומי – הלגה, החגיגה, תיאטרון הקאמרי של תל אביב ותיאטרון הבימה

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: קרן צור – אנדה, אנדה, תיאטרון בית לסין

  • אולה שור סלקטר – שן טה/שוי טה, הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • גילה אלמגור – ויולט ווסטון, אוגוסט: מחוז אוסייג’, תיאטרון הבימה
  • גילי בן אוזיליו ז”ל – ירמה, ירמה, אנסמבל הרצליה
  • קרן צור – אנדה, אנדה, תיאטרון בית לסין

במאי

במאי

הזוכה: אודי בן משה – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • אודי בן משה – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • אילן רונן – אוגוסט: מחוז אוסייג’, תיאטרון הבימה
  • חנן שניר – החגיגה, התיאטרון הקאמרי של תל אביב ותיאטרון הבימה
  • יבגני אריה – שונאים.סיפור אהבה, תיאטרון גשר
  • מיכאל גורביץ – אהובת הדרקון, תיאטרון החאן

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה

הזוכה: רינת מטטוב – יאנה, משוגעת, תיאטרון הבימה

  • אלינור פכט – ויולאה, הלילה ה-12, תיאטרון גשר
  • דקלה הדר – אם המשפחה.זונה א’.מרת יאנג, הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • רינת מטטוב – ג’ונה מונטווה, אוגוסט:מחוז אוסייג’, תיאטרון הבימה
  • רינת מטטוב – יאנה, משוגעת, תיאטרון הבימה

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: דן שפירא – אלן סטרנג, אקווס, תיאטרון בית לסין

  • דן שפירא – אלן סטרנג, אקווס, תיאטרון בית לסין
  • ויטלי פרידלנד – השד, אהובת הדרקון, תיאטרון החאן
  • יניב ביטון – אלג’.הגיס.הנגר.הסב., הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • – השוטר.המלצר, ,
  • שלומי טפיארו – אמיר, עלמה ורות, תיאטרון בית לסין

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: ענת שטרנשוס – משוגעת, תיאטרון הבימה

  • סיימון פסטוך – שונאים. סיפור אהבה, תיאטרון גשר
  • ענת שטרנשוס – משוגעת, תיאטרון הבימה
  • רוני תורן – כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • רות דר – אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

תרגום

תרגום

הזוכה: דורי פרנס – הלילה ה-12, תיאטרון גשר

  • דורי פרנס – הלילה ה-12, תיאטרון גשר
  • דן אלמגור – כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • ירון פריד – אוגוסט : מחוז אוסייג’, תיאטרון הבימה
  • שמעון זנדבנק – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: הלל מיטלפונקט – אנדה, תיאטרון בית ליסין

  • הלל מיטלפונקט – אנדה, תיאטרון בית ליסין
  • מיכאל גורביץ – אהובת הדרקון, תיאטרון החאן
  • ענת גוב – אוי אלוהים, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • רועי חן ויבגני אריה – שונאים. סיפור אהבה, תיאטרון גשר

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: אבי יונה בואנו (במבי) – שונאים. סיפור אהבה, תיאטרון גשר

  • אבי יונה בואנו (במבי) – שונאים. סיפור אהבה, תיאטרון גשר
  • חני ורדי – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • פליס רוס – כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • קרן גרנק – אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • רוני כהן – אהובת הדרקון, תיאטרון החאן

מלחין

מלחין

הזוכה: קרן פלס – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • הרכב פרקדו:תומר יריב ועדי מורג – אקווס, תיאטרון בית לסין
  • יהודה פוליקר – ירמה, אנסמבל הרצליה
  • יוני רכטר – אהובת הדרקון, תיאטרון החאן
  • קרן פלס – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: רות דר – אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • אורנה סמורגונסקי – כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • מוני מדניק – הלילה ה-12, תיאטרון גשר
  • עפרה קונפינו – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב
  • רות דר – אמדאוס, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

תנועה

תנועה

הזוכה: דניס קורטני – כנר על הגג, התיאטרון הקאמרי של תל אביב

  • גלעד קמחי – ברודווי פינת פרישמן, תיאטרון בית לסין
  • מרינה בלטוב – אהובת הדרקון, תיאטרון החאן
  • מרינה בלטוב – הנפש הטובה מסצ’ואן, התיאטרון הקאמרי של תל אביב