פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2005

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה –

מועדון האלמנות העליזות – התיאטרון הלאומי הבימה

  • הצגה – תיאטרון
  • איזאבלה – תיאטרון באר שבע
  • הזמרת קרחת יותר – תיאטרון החאן
  • מועדון האלמנות העליזות – התיאטרון הלאומי הבימה
  • פילומנה – תיאטרון בית ליסין

העלאה מחודשת

העלאה מחודשת

הזוכה: סוחרי גומי – תיאטרון חיפה

  • ביבר הזכוכית – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • מדיאה – תיאטרון גשר
  • סוחרי גומי – תיאטרון חיפה
  • שלוש אחיות – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

הצגת השנה

הצגת השנה

הזוכה: המלט – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

  • המלט – תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • מומיק – תיאטרון גשר
  • משאלה מכוכב – סיפור אהבה פטאלי – המרכז לתיאטרון של עכו
  • ריגוש – תיאטרון בית ליסין

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: איתי טיראן – המלט, המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

  • ששון גבאי – טובי, זהות, תיאטרון בית ליסין
  • רמי הויברגר – האב, מלחמה, התיאטרון הלאומי הבימה
  • איתי טיראן – המלט, המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • מוני מושונוב – מרטין, העז או מי זאת סילביה?, התיאטרון הלאומי הבימה
  • שמואל עצמון-וירצר – הנרי בנדינר, אהבה אחרונה- די לעצטע ליבע, תיאטרון יידישפיל

מחזמר

מחזמר 

הזוכה: שלמה המלך ושלמי הסנדלר – התיאטרון הלאומי הבימה

  • החזן מווילנה – דער ווילנער חזן – תיאטרון יידישפיל
  • למה צחקה הכלה?- פארוואס לאכט די כלה? – תיאטרון יידישפיל
  • שלמה המלך ושלמי הסנדלר – התיאטרון הלאומי הבימה

הילדים

הצגת הבידור

הצגת הבידור

הזוכה: ווריאציות לתיאטרון ולתזמורת – תיאטרון גשר

  • ווריאציות לתיאטרון ולתזמורת – תיאטרון גשר
  • זיווג משמיים – א זיווג פון הימל – תיאטרון יידישפיל

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: נעמי פרומוביץ’ – סופי, ריגוש, תיאטרון בית ליסין

  • גילת אנקורי – דליה, החולה ההודי, תיאטרון בית ליסין
  • נעמי פרומוביץ’ – סופי, ריגוש, תיאטרון בית ליסין
  • דבורה קידר – דוריס, מועדון האלמנות העליזות, התיאטרון הלאומי הבימה
  • שרון שטרק – היצור, עירם של האנשים הקטנים, תיאטרון החאן

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: אבי אוריה – איירה צימרמן, ברוקלין בוי, תיאטרון באר שבע

  • אבי אוריה – איירה צימרמן , ברוקלין בוי, תיאטרון באר שבע
  • שלמה וישינסקי – אליהו, החולה ההודי, תיאטרון בית ליסין
  • יצחק חזקיה – פולוניוס, המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • גיל פרנק – קלאודיוס, המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: דפנה רכטר – מיקה, ריגוש, תיאטרון בית ליסין

  • יונה אליאן – פיי, פלדה, תיאטרון בית ליסין
  • לילאן ברטו – סטיבי, העז או מי זאת סילביה ?, התיאטרון הלאומי הבימה
  • יבגניה דודינה – מדיאה, מדיאה, תיאטרון גשר
  • רבקה נוימן – בלה ברלו, סוחרי גומי, תיאטרון חיפה
  • דפנה רכטר – מיקה, ריגוש, תיאטרון בית ליסין

במאי

במאי

הזוכה: עמרי ניצן – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

  • מיכאל גורביץ – החיים הם חלום, תיאטרון החאן
  • יבגני אריה-לסקינה – מומיק, תיאטרון גשר
  • עמרי ניצן – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • יעל רונן – איזאבלה, תיאטרון באר שבע

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה

הזוכה: אניה בוקשטיין – הבת הצעירה, מלחמה, התיאטרון הלאומי הבימה

  • ראידה אדון – אם שכולה פלשתינאית, מתנחלת, פלשתינאית שגרה על תוואי החומה , פלונטר, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • אניה בוקשטיין – הבת הצעירה, מלחמה, התיאטרון הלאומי הבימה
  • נטע גרטי – אופליה, המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • הילה פלדמן – הבת הגדולה, מלחמה, התיאטרון הלאומי הבימה
  • טלי רובין – סופי, אונור, תיאטרון בית ליסין

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: אושרי כהן – שגב, החולה ההודי, תיאטרון בית ליסין

  • רועי אסף – ארלקינו, איזאבלה, תיאטרון באר שבע
  • יניב ביטון – קבלן, חייל ישראלי, טלויזיה, רדיו, ילד ערבי, פלונטר, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • אושרי כהן – שגב, החולה ההודי, תיאטרון בית ליסין
  • גיא קרסנר – מומיק הילד, מומיק, תיאטרון גשר
  • עידו רוזנברג – בילי, העז או מי זאת סילביה ?, התיאטרון הלאומי הבימה

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: מיכאל קרמנקו – מומיק, תיאטרון גשר

  • מיקי בן כנען – איזאבלה, תיאטרון באר שבע
  • רות דר – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • רות דר – שלמה המלך ושלמי הסנדלר, התיאטרון הלאומי הבימה
  • מיכאל קרמנקו – מומיק, תיאטרון גשר

תרגום

תרגום

הזוכה: ט. כרמי/ דן אלמגור – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

  • ט. כרמי/ דן אלמגור – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • שלומי מוסקוביץ’ – זהות, תיאטרון בית ליסין
  • רבקה משולח – העז או מי זאת סילביה ?, התיאטרון הלאומי הבימה
  • דורי פרנס – שלוש אחיות, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • עידו ריקלין – ברוקלין בוי, תיאטרון באר שבע

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: רשף לוי – החולה ההודי, תיאטרון בית ליסין

  • רשף לוי – החולה ההודי, תיאטרון בית ליסין
  • יבגני אריה-לסקינה – ע”פ דוד גרוסמן – מומיק, תיאטרון גשר
  • הלל מיטלפונקט – ריגוש, תיאטרון בית ליסין
  • יעל רונן – פלונטר, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: קרן גרנק – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב

  • קרן גרנק – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • רוני כהן – מלחמה, התיאטרון הלאומי הבימה
  • ויקטור סיקרין – ווריאציות לתיאטרון ולתזמורת, תיאטרון גשר

מלחין

מלחין

הזוכה: דוד קריבושי – החזן מוילנה –ער וילנער חזן, תיאטרון יידישפיל

  • רן בגנו – סוחרי גומי, תיאטרון חיפה
  • יוסי בן-נון – המלט, תיאטרון הקאמרי של תל-אביב
  • דוד קריבושי – החזן מוילנה –ער וילנער חזן, תיאטרון יידישפיל
  • יוני רכטר – החיים הם חלום, תיאטרון החאן

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: רות דר – שלמה המלך ושלמי הסנדלר, התיאטרון הלאומי הבימה

  • יהודית אהרון – הדוכסית של אמלפי, תיאטרון חיפה
  • רות דר – שלמה המלך ושלמי הסנדלר, התיאטרון הלאומי הבימה
  • פרידה קלפהולץ-אברהמי – החיים הם חלום, תיאטרון החאן
  • ילנה קלריך – איזאבלה, תיאטרון באר שבע

תנועה

תנועה

הזוכה: יחזקאל לזרוב – ווריאציות לתיאטרון ולתזמורת, תיאטרון גשר

  • יוסי יונגמן – זהות, תיאטרון בית ליסין
  • יחזקאל לזרוב – ווריאציות לתיאטרון ולתזמורת, תיאטרון גשר
  • נלי עמר – איזאבלה, תיאטרון באר שבע
  • צחי פטיש + דני רחום – שלמה המלך ושלמי הסנדלר, התיאטרון הלאומי הבימה