פרס התיאטרון הישראלי

המועמדים לשנת 2002

הצגת הקומדיה

הצגת הקומדיה –

הזוכה: מלחמה על הבית – החאן

  • טובים השניים – הקאמרי
  • מה עושים עם ג’ני – בית ליסין
  • מלחמה על הבית – החאן
  • רווקים ורווקות – הקאמרי

העלאה מחודשת

העלאה מחודשת

הזוכה: אני לא רפופורט – בית ליסין

  • אב הבית – חיפה
  • אמא קוראז’ – הקאמרי
  • אני לא רפופורט – בית ליסין
  • דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו – החאן

הצגת השנה

הצגת השנה

הזוכה: העבד – גשר

  • איסמעיליה – בית ליסין
  • אקורדיונים – הקאמרי
  • העבד – גשר
  • מילה של אהבה – החאן
  • מיתוס – הקאמרי / אנסמבל עיתים

שחקן ראשי

שחקן ראשי

הזוכה: יוסי פולק – נאט, אני לא רפופורט, בית ליסין

  • סלים דאו – הנווד, אב הבית, חיפה
  • ישראל פוליאקוב – בוריס שפילמן, הקאמבק של בוריס שפילמן, חיפה
  • יוסי פולק – נאט, אני לא רפופורט, בית ליסין
  • דרור קרן – ג’ורג’ פיגדן, טובים השניים, הקאמרי

פרינג'

פרינג’ 

הזוכה: נוימן – אגדת חיילים – תמונע’

  • מותו של המובן מאליו – בית ציוני אמריקה
  • נוימן – אגדת חיילים – תמונע
  • UNO MOMENTO – תמונע
  • ירמה – נוצר

הילדים

המחזמר

המחזמר

הזוכה: עוץ לי גוץ לי – הקאמרי

  • אופרה בגרוש – גשר
  • גבירתי הנאוה – משה יוסף
  • עוץ לי גוץ לי – הקאמרי
  • אירוע בולט בתחום אומנויות הבמה – מכתוב, בביצוע עידו תדמור, הלהקה

שחקנית משנה

שחקנית משנה –

הזוכה: ליליאן ברטו – ציונה, מלחמה על הביתה, החאן / המלבישה, מילה של אהבה, החאן

  • ליליאן ברטו – ציונה, מלחמה על הביתה, החאן / המלבישה, מילה של אהבה, החאן
  • מרים גבריאלי – זינה, אלטלנה, בית ליסין
  • רבקה גור – אודורה, מה עושים עם ג’ני?, בית ליסין
  • חנה רוט – רבקה, מים גנובים, באר שבע

שחקן משנה

שחקן משנה

הזוכה: אבי אוריה – קריץ, איסמעיליה, בית ליסין

  • אבי אוריה – קריץ, איסמעיליה, בית ליסין
  • רמי ברוך – המשרת, הקאמרי
  • אילן דר – בן ציון (זיבלה), בית ליסין
  • גל זייד – הבן, הקאמבק של בוריס שפילמן, חיפה

שחקנית ראשית

שחקנית ראשית –

הזוכה: יבגניה דודינה – ונדה, העבד, גשר

  • יבגניה דודינה – ונדה, העבד, גשר
  • תיקי דיין – ג’ני, מה עושים עם ג’ני?, בית ליסין
  • ג’יטה מונטה – קוראז’, אמא קוראז’, הקאמרי
  • אורנה פורת – רחל, מים גנובים, באר שבע

במאי

במאי

הזוכה: יבגני אריה – העבד, גשר

  • יבגני אריה – העבד, גשר
  • מיכאל גורביץ’ – מילה של אהבה, החאן / מלחמה על הבית, החאן
  • יוסי יזרעאלי – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן
  • רנה ירושלמי – מיתוס, הקאמרי / אנסמבל עיתים

שחקנית מבטיחה

שחקנית מבטיחה

הזוכה: אולה שור-סלקטר – קתרין, אמא קוראז’, הקאמרי

  • אילה אינגדשת – חסינתה, מעיין הכבשים, הקאמרי
  • הלנה ירלובה – בלומה נאכט, סיפור פשוט, יידישפיל
  • חני פירסטנברג – יעל אידלסון, אלטלנה, בית ליסין
  • אולה שור-סלקטר – קתרין, אמא קוראז’, הקאמרי

שחקן מבטיח

שחקן מבטיח

הזוכה: תומר בן דוד – יחזקאל לזרוב – מקי סכינאי, אופרה בגרוש, גשר

  • אלי בן דוד – אחמד, מילה של אהבה, החאן / ירדן/ ליזי שטרטה/ עוזרי/ חייל הודי/ מתנחל/ נידאל, מלחמה על הביתה, החאן
  • יחזקאל לזרוב – מקי סכינאי, אופרה בגרוש, גשר
  • גרא סנדלר – הירשל הורוביץ, סיפור פשוט, יידישפיל

מעצב תפאורה

מעצב תפאורה –

הזוכה: יבגני אריה ומיכאל קרמנקו – העבד, גשר

  • יבגני אריה ומיכאל קרמנקו – העבד, גשר
  • רות דר – עוץ לי גוץ לי, הקאמרי
  • אלכסנדר ליסיאנסקי – אני לא רפופורט, בית לסין / אמא קוראז’, הקאמרי
  • ניצן רפאל – אני לא רפופורט, בית ליסין
  • רוני תורן – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן

תרגום

תרגום

הזוכה: שמוליק לוי – אני לא רפופורט, בית ליסין

  • בן בר שביט – העבד, גשר
  • שמוליק לוי – אני לא רפופורט, בית ליסין
  • רינה ליטוין – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן
  • דורי פרנס – אילוף הסוררת- חיפה

מחזאי

מחזאי –

הזוכה: הלל מיטלפונקט – איסמעיליה, בית ליסין

  • יבגני אריה – (ע”פ בשביס זינגר), העבד, גשר
  • מיכאל גורביץ’ – מילה של אהבה, החאן
  • אילן חצור – מלחמה על הבית, החאן
  • הלל מיטלפונקט – איסמעיליה, בית ליסין
  • מרים קיני – שבר ענן, בית ליסין

מעצב תאורה

מעצב תאורה –

הזוכה: אבי יונה בואנו במבי – העבד, גשר

  • אבי יונה בואנו במבי – העבד, גשר
  • רוני כהן – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו- החאן
  • פליס רוס – עוץ לי גוץ לי, הקאמרי

מלחין

מלחין

הזוכה: יוסף ברדנשווילי – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן

  • יוסי בן נון – מעיין הכבשים, הקאמרי
  • אבי בנימין – העבד, גשר
  • יוסף ברדנשווילי – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן
  • יוני רכטר – מלחמה על הבית, החאן

מעצב תלבושות

מעצב תלבושות

הזוכה: רות דר – עוץ לי גוץ לי, הקאמרי

  • רות דר – עוץ לי גוץ לי, הקאמרי
  • אנה כרושצ’ובה – מיתוס, הקאמרי/ אנסמבל עיתים
  • רקפת לוי – העבד,גשר
  • עפרה קונפינו – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן

תנועה

תנועה

הזוכה: ארז שפריר – עוץ לי גוץ לי, הקאמרי

  • מרינה בלטוב – דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, החאן
  • יחזקאל לזרוב – העבד, גשר
  • דניאלה מיכאלי – הזכייה הגדולה, באר שבע
  • ארז שפריר – עוץ לי גוץ לי, הקאמרי